Інженерна дошка


500-1500×120/140×15,5

Ціни від 1400 грн.


Інженерна двошарова дошка

Натуральні оздоблювальні матеріали, зокрема дерево, завжди цінувалися з огляду на свої функціонально-декоративні властивості та екологічність. Проте, працювати з ними буває досить складно, що особливо яскраво проявляється на прикладі звичайних струганих дощок або навіть штучного паркету.

Ось так, шляхом проб і помилок в середині минулого століття шведський підприємець Густав Чер створив те, що сьогодні називають паркетною (масивною) дошкою. Сьогодні компанія «L ПАРКЕТ» рада запропонувати ще більш функціональне рішення – інженерна дошка. Незважаючи на зовнішню схожість, обидва цих продукти є самодостатніми, тобто мають дещо різні технічні характеристики.

Особливості конструкції

Головною причиною створення інженерної, так само як і паркетної дошки, є бажання прискорити процес укладання підлогового покриття, а також підвищити його експлуатаційні характеристики. Очевидно, що для досягнення подібних цілей повинні бути реалізовані як мінімум наступні умови:

  • По-перше, дошка повинна мати розміри близько 2 м (плюс-мінус, залежно від моделі) в довжину і близько 15 см – в ширину. Здоровий глузд підказує, що при цьому знизиться загальна необхідна кількість елементів покриття, а значить, і час, необхідний для його укладання;
  • По-друге, необхідно створити кілька шарів по товщині, пов’язаних між собою безпечним для здоров’я людини клеєм чи подібною йому речовиною. Така конструкція дозволить значно підвищити стійкість дошки до деформації і утворити на торцях замкові з’єднання.

Інженерна двошарова дошка “ANTIQUE” складається з двох робочих рівнів: основного і декоративного. Базисом є фанера, яка сама по собі є композитом (кілька шарів ламелей, з’єднаних між собою клеєм під тиском).

Її товщина сягає 10-15 мм, що дає готовому виробу прекрасні експлуатаційні характеристики, зокрема, водостійкість, нечутливість до перепадів температур, дії ультрафіолетового випромінювання, механічних навантажень. Крім того, на торцях фанери може утворюватися з’єднання типу “шип-паз”, яке значно прискорює процес укладання покриття і дозволяє забезпечити надійну фіксацію окремих дощок між собою.

Зовнішній шар є декоративним і найчастіше виготовляється з масиву цінної деревини. Його товщина може становити від 3 до 10 мм, що дозволяє періодично проводити циклювання і шліфування дошки, освіжаючи, так би мовити, її зовнішній вигляд. Зверху шпон додатково покривають захисними лаками або маслами.

Переваги і недоліки

Рішення, які були згадані вище, можуть видатися на перший погляд не новими, адже подібний “принцип пирога” використовується і в процесі виробництва ламінату, паркету, лінолеуму. Двошарова дошка “ANTIQUE”, між тим, має інше співвідношення товщини основи і декоративного шпону, а також їх конструкцію, тому однозначно володіє наступними перевагами:

  • Екологічність. На відміну від того ж ламінату, основу якого становить пресована ХДФ (ДВП) плита, тут застосовується безпечна за складом вологостійка фанера, без усіляких токсичних добавок. Те ж можна сказати і про декоративний шар, оскільки у ламінату від представлений крафт-папером з фотодруком, а у паркетної дошки нового покоління – натуральним шпоном;
  • Універсальність. Конструкція покриття дозволяє його застосування в різних умовах: від монтажу чорнової підлоги до укладання фінішного покриття із застосуванням системи “тепла підлога”;
  • Ізоляція. Багатошарова структура основи і готової дошки забезпечує їй прекрасні тепло- і звукоізоляційні характеристики;
  • Практичність і довговічність. Покриття можна періодично оновлювати шляхом циклювання, шліфування і лакування, вільно доводячи термін його експлуатації до 15 і більше років.

Основним недоліком такої дошки можна вважати лише переважно клейовий спосіб монтажу. Формально, це не дозволяє при необхідності замінювати окремі елементи покриття (або значно ускладнює процес), але таке буває дуже рідко.

До речі, придбати високоякісну паркетну дошку можна в паркетному салоні «L ПАРКЕТ». Цінова політика компанії орієнтована на клієнтів з різним рівнем достатку. Професійні менеджери-консультанти дадуть вичерпну відповіть на всі ваші запитання та допоможуть підібрати оптимальний варіант підлогового покриття, яке буде підходити саме Вам.

Окрім того, спеціалісти компанії проводять повний спектр послуг, які пов’язані з покриттям для підлоги: починаючи від вибору підходящого різновиду покриття та його декору і закінчуючи здачею підлоги в експлуатацію. Тому не втрачайте час, звертайтесь в компанію «L ПАРКЕТ» і станьте власником підлоги, про яку завжди мріяли!