Паркетний плінтус


Під час укладання підлогового паркетного покриття часто з уваги випускається така важлива деталь, як паркетна фурнітура, зокрема, паркетний плінтус. На перший погляд може здатися, що це надмірність, без якого цілком можна обійтися. Проте навіть самий шикарний і дорогий паркетна підлога буде виглядати неакуратно без відповідної фурнітури.

Необхідно пам’ятати, що паркетні аксесуари мають не тільки естетичне, але і функціональне призначення. Річ у тім, що деревина має здатність набухати від вологості та зсихатися від надмірної сухості в приміщенні. У підсумку, змінюється форма паркету, тому укладати його доводиться вільно, залишаючи зазори там, де з’єднуються стіни та підлогу, а також на стику порогів, колон, труб центрального опалення та інших елементів. Паркетний плінтус у цьому випадку необхідний для того, щоб прикрити ці зазори, виключивши попадання у них різних дрібниць і вологи, яка може пошкодити паркет.

Плінтуси поділяють на три види:

  • масивні;
  • шпоновані;
  • коркові.

Всі ці види дозволяють без праці підібрати плінтус під конкретний паркет не тільки за кольором деревини, але і за її типом. Якщо є охота плінтус підбирається в тон паркетному покриттю або, навпаки, за контрастом з ним

Ціна плінтусів паркетних залежить від породи дерева, з якої вони виготовлені, та типу обробки. Плінтуси закордонного виробництва, а також виготовлені з масиву дерева – дорожчі, вітчизняні – дешевше.

Дуже популярні плінтуси зі шпону. Вони володіють високою вологостійкістю і, на відміну від масивних, зберігають свою первинну форму. Вони коштують не так дорого, як плінтуси, виготовлені з деревного масиву, але при цьому аж ніяк не поступаються їм за зовнішнім виглядом. Такі плінтуси виготовляють з недорогої деревини (сосни або ялини), на поверхню якої наклеюють шпон – тонкий зріз дорогої деревини. Асортимент таких плінтусів налічує близько сотні різних відтінків, тому Ви неодмінно зможете знайти відповідний плінтус для своєї підлоги.

Актуальний сьогодні та корковий плінтус. Це натуральний матеріал, не замінний для безлічі дизайнерських рішень, в яких використовуються округлі колони, стіни, подіуми. Завдяки своїй специфічній структурі такий плінтус здатний приймати будь-яку форму і добре приховувати зазори між підлоговим покриттям і стіною нестандартної форми. Його застосовують і в тих приміщеннях, де підлогу або стіни виконані з пробки.

Магазин «L ПАРКЕТ» пропонує великий асортимент різних видів плінтуса: шпонованого, масивного і коркового. У нас Ви знайдете також дубові плінтуси різних відтінків, які підійдуть саме для Вашого статі. Крім того, до Вашої уваги пропонуються всі необхідні допоміжні матеріали для паркетних робіт: цвяхи, дюбелі, різні перехідники. Звертайтеся до нас і ми допоможемо Ваші оселі перетворитися!