Масивна дошка


Масивна дошкаМасивна паркетна дошка по праву вважається живим деревом, оскільки на її поверхні допускається наявність невеликих сучків і маленьких тріщинок. Такі «неідеальності» не псують підлогу, а навпаки, підкреслюють його благородство і вишуканість.

Це елітне сучасне дерев’яне підлогове покриття має масу переваг: невеликою вагою, високою міцністю, пружністю, прекрасною теплоізоляцією. Підвищена міцність масивної дошки дозволяє їй без проблем витримувати важкі металеві кріплення.

Найголовнішим критерієм, яким слід керуватися при виборі масивної дошки, – це ціна. Чим вище вартість, тим вище якість. Пам’ятайте, що натуральне дерево не терпить тих мірок, що, наприклад, ламінат або тришарова паркетна дошка. Оскільки це живий матеріал, то сучки, розлучення і кільця на її поверхні просто неминучі. Вони – немов лінії долі на долоні людини або відбитки його пальців. І немає сенсу говорити про середню вартість – ціновий розкид дуже великий.

Найбільш суперечливою характеристикою паркетного масиву є гігроскопічність. Розбухання дерева неминуче призводить до його деформації, але водночас ця особливість дозволяє деревині регулювати рівень вологості навколишнього середовища і робити її сприятливою для людини.

Різні пороки та недоліки деревини визначаються місцем її походження і деревною породою. Але навіть в межах однієї породи або одного дерева вони можуть істотно відрізнятися. Тому вибирати для підлогового покриття слід найбільш стійку до температурних стрибків і перепадів вологості деревини: дуб, тик, дуссию, мербау, іроко. В таких породах містяться натуральні масла, які захищають деревину від деформації. Світлі породи (сосна, ясен, модрина, клен, береза, бук, палісандр), а також фруктові дерева (груша, черешня, вишня), вважаються більш нестійкими та примхливими.

Крім того, потрібно враховувати й той факт, що в будь якій деревині в процесі експлуатації можуть відбуватися природні зміни. Так, навіть бездоганно виконана та укладена масивна дошка не захищена від щілин. Але фахівці не відносять їх до великих дефектів, а жителі деяких країн навіть вважають щілини неодмінною складовою натуральних елітних покриттів.

Зимовий час можна назвати критичним для деревини: рівень вологості в приміщеннях в цей період опускається нижче 20%, при цьому її оптимальний показник для даного виду паркету становить 50%. Для профілактики появи щілин у масивній дошці, як і у штучному паркеті, необхідно використовувати в приміщенні зволожувач повітря.

Масивна паркетна дошка – це ідеальний вибір для великих приміщень. Її розміри дозволяють максимально розкритися природнім кольором і деревної текстури, а всілякі варіанти покриття та обробки верхнього шару паркету перетворюють натуральне дерево, змушуючи його жити й дихати.

Підлога, створений з дерев’яного паркетного масиву – це втілення впевненості, стабільності та міцності. З його допомогою Ви зможете надати своєму інтер’єру затишок і створити атмосферу, яка буде випромінювати велич і спокій, не підвладні часу.

Якщо Ви вже бачите в своєму будинку або офісі підлога з масивної паркетної дошки, звертайтеся в «L ПАРКЕТ» – ми допоможемо Вам зробити правильний вибір і вдалу покупку.